درباره بیمارستان

بیمارستان امیر اعلم در سال 1322 و به همت دکتر امیر اعلم راه اندازی گردید. پیش از آن، این بیمارستان در سال 1297 هجری شمسی به عناون بیمارستان زنان و زایمان مورد استفاده قرار می گرفت. این بیمارستان به تدریج گسترش یافت و در سال 1395 به مجتمع بیمارستانی تخصصی و فوق تخصصی امیر اعلم تغییر یافت. این مجتمع دارای بخشهای گوناگونی از جمله بخشهای گوش، حلق و بینی، بخش داخلی(غدد، خون و انکولوژی، بیماریهای عفونی، داخلی کلیه(نفرولوژی)، بیماریهای مغز و اعصاب(نورولوژی)، قلب(کاردیولوژی) و...)، بخش جراحی عمومی، بخش جراحی پلاستیک، بخش آسیب شناسی(پاتولوژی)، بخش تصویربرداری و بخش بیهوشی می باشد. این مجتمع پس از بیمارستان سینا، قدیمی ترین بیمارستان در تهران می باشد.

در حال حاضر بیش از 800 نفر در این مجتمع بیمارستانی مشغول به کار می باشند که از این تعداد 55 نفر پزشکان هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند.

مجتمع بیمارستانی امیر اعلم، از چندین ساختمان از جمله ساختمان جدید بیمارستان امیر اعلم، ساختمان قدیم بیمارستان امیر اعلم و بیمارستان مروستی تشکیل شده است. بیمارستانهای جدید و قدیم امیر اعلم در خیابان سعدی و بیمارستان مروستی در خیابان نوفل لوشاتو در نزدیکی سفارتخانه کشور فرانسه واقع شده است.

به طور متوسط در 6 ماهه اول سال 1395، بیش از 70 هزار نفر در بخش اورژانس بیمارستان توسط پزشکان این مجتمع ویزیت شده اند که از این تعداد بیش از 25 هزار نفر در بخشهای گوناگون درمانی(Medical wards) بستری شده اند.

بیماران بین الملل در طبقه هفتم ساختمان جدید مجتمع، در بخش صدف و در طبقه دوم بیمارستان مروستی بستری خواهند شد.