روز بیماری های خاص و صعب العلاج و روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر بر تمامی تلاشگران این عرصه مبارکباد.

دکتر آسنجرانی: در سال های اخیر خوشبختانه با بهبود حمایت وزارت بهداشت و پوشش بیمه ای، شاهد افزایش کیفیت و کمیت ارائه خدمات به این دسته از بیماران هستیم.

دکتر آسنجرانی رئیس بخش آنکولوژی مجتمع بیمارستانی امیراعلم ضمن تبریک این روز به تمامی زحمت کشانی که در این عرصه تلاش می کنند در گفت و گو با روابط عمومی مجتمع گفت: هجدهم اردیبهشت ماه مصادف با روز جهانی بیماری های خاص و صعب العلاج است. بیماری هایی که در جامعه عمومیت ندارند و برای درمان آن ها شرایط ویژه ای باید فراهم شود. بیماری هایی مانند تالاسمی، هموفیلی، سرطان ها، ایدز، نارسایی مزمن کلیه و .... .

این روز به منظور افزایش آگاهی عمومی در خصوص این دسته از بیماری ها در نظر گرفته شده است.این دسته از بیمارن به مدت طولانی و گاهی تمام عمر بیماری و فشار روحی سنگینی را متحمل می شوند. سیستم های درمانی در کشورهای مختلف بخش قابل توجهی از منابع سلامت خود را به این دسته از بیماران اختصاص می دهند. طبق آمار رسمی کشور 130 هزار بیمار خاص شناسایی شده در کشور وجود دارد. در سال های اخیر خوشبختانه با بهبود حمایت وزارت بهداشت و پوشش بیمه ای، شاهد افزایش کیفیت و کمیت ارائه خدمات به این دسته از بیماران هستیم. بسیاری از درمان ها به صورت رایگان در اختیار بیماران قرار گرفته است. هر چند تا نقطه مطلوب راه زیادی مانده است.

بهره گیری از کمک های مردمی و سازمان های مردم نهاد جهت بهبود خدمت رسانی به بیماران صعب العلاج در مجتمع بیمارستانی امیراعلم در سال های اخیر شاهد افتتاح بخش آنکولوژی در ارائه خدمات از جمله شیمی درمانی رایگان و ارائه خدمات مشاوره ها به بیماران مبتلا به سرطان بودیم. نوسازی و توسعه بخش دیالیز نیز انجام شده است. امیدواریم در سال های آینده نیز شاهد افزایش خدمت رسانی به این دسته از بیماران در این مرکز باشیم.